Motoryzacja
Z jakich powodów warto wybrać samochód z komisu na raty?

Z jakich powodów warto wybrać samochód z komisu na raty?

Zakup nowego samochodu wiąże się z dużym wydatkiem. Niewiele osób może sobie na to pozwolić. Dlatego coraz chętniej wybierana staje się prowadzona przez salony dealerskie sprzedaż na raty. Takie rozwiązanie jest stosunkowo łatwe i niesie mnóstwo zalet. Jak działa sprzedaż ratalna samochodów w komisach? O czym koniecznie warto na ten temat wiedzieć? Dlaczego to jedno z korzystniejszych rozwiązań?

Jak kupić auto z komisu na raty?

Pojazd na raty jest świetną alternatywą dla zakupu pojazdu za gotówkę. Co więcej, jest to rozwiązanie dostępne praktycznie dla każdego. W tym celu niezbędne jest przejście przez proces weryfikacji, dzięki czemu zostanie przyznane finansowanie. Mnóstwo salonów współpracuje z bankami, dzięki czemu wszelkie formalności można załatwić bezpośrednio u sprzedawcy.

Żeby kupić samochód, wystarczy znaleźć dobrą ofertę i wybrać konkretny model. Kolejnym krokiem będzie złożenie wszystkich wymaganych dokumentów. Później wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy oraz odebrać kartę pojazdu i fakturę. Zanim samochód wyjedzie z komisu niezbędne jest jeszcze przejście przez proces rejestracji – odebranie naklejki legalizacyjnej oraz tablicy rejestracyjnej. Gdy samochód będzie miał wykupione ubezpieczenie możliwe jest odebranie kluczyków z salonu.

Dlaczego zakup pojazdu na raty w komisie to dobre rozwiązanie?

Samochód na raty w komisie to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu nie ma konieczności jednorazowej płatności za auto co zwykle mocno nadwyręża budżet. Dodatkowo możliwe jest wybranie rozmaitych modeli auta – w sprzedaży są nowe oraz używane samochody. Decydując się na płatność ratalną wszystkich formalności można dopełnić bezpośrednio w salonie dealerskim i nie trzeba udawać się do placówki bankowej.

Gdzie można kupić wysokiej jakości pojazd?

Aby wybrać najlepsze pojazdy i skorzystać z dobrej oferty, powinno się wcześniej znaleźć dobry salon dealerski. Znacznie uprości on wzięcie kredytu oraz zaproponuje najlepszą, zgodną ze zdolnością kredytową ofertę – wystarczy posiadać jedynie stały dochód. Współcześnie dużą popularnością cieszy się firma Prestige ubezpieczenia – auta z komisu na raty, w której można spodziewać się formalności ograniczonych do minimum, a także czytelnej, konkretnie ułożonej umowy. O rzetelności oraz najwyższej jakości usług świadczy nie tylko wieloletnia działalność na rynku oraz liczbę pozytywnych opinii.