Inne
Stomatolog Włocławek i protetyk – poznaj ich pracę

Stomatolog Włocławek i protetyk – poznaj ich pracę

Choć usługi dentystyczne są w dzisiejszych czasach znacznie bardziej rozwinięte niż kiedykolwiek wcześniej, mało kto tak naprawdę w pełni zdaje sobie sprawę, na jakiej zasadzie działa współpraca między profesjami takimi jak stomatolog i protetyk, inaczej technik dentystyczny. Warto bowiem wiedzieć, że są to dwa całkowicie odmienne zawody, które jednak w dużej mierze się uzupełniają.

Jak pracuje stomatolog Włocławek?

Przede wszystkim, stomatolog zajmuje się określeniem stanu jamy ustnej i uzębienia pacjenta. Jeśli potrzeba jakiejkolwiek ingerencji protetycznej, określa plan koniecznych prac oraz specyfikę protezy, którą należy wykonać, żeby pacjent cieszył się zdrowiem. Zalecenia te, bardzo często poparte materiałem fotograficznym, otrzymuje następnie pracownia protetyczna.

Co robi protetyk?

Zadaniem technika dentystycznego jest stworzenie protezy na podstawie dokumentacji, wskazówek dentysty oraz własnego doświadczenia. Bardzo często stomatolog włocławek i technik kontaktują się ze sobą, aby razem wypracować rozwiązanie, które w pełni sprosta potrzebom pacjenta. Mogą razem zdecydować o wyborze tworzywa oraz dokładnej wielkości danej protezy, przy czym to stomatolog odpowiada za postawienie pewnego rodzaju fundamentów, na których będzie odpowiednio funkcjonowała.

Jak przebiega współpraca?

Współpraca między stomatologiem a protetykiem nie zawsze jest jednak bezpośrednia, więc ważne jest przygotowanie rzetelnych, w miarę możliwości jak najobszerniejszych zaleceń dotyczących oczekiwanej protezy. Wtedy kooperacja będzie najbardziej skuteczna i przyniesie dobry rezultat.