Biznes
W jaki sposób powinna wyglądać odpowiednia segregacja odpadów?

W jaki sposób powinna wyglądać odpowiednia segregacja odpadów?

Zobacz nasz tekst, aby dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo segregować odpady. Nie da się ukryć, że dużo osób ma problem z prawidłową segregowaniem odpadów

Zobacz w jaki sposób zacząć segregowanie śmieci!

Po pierwsze ważne jest ,żeby potrafić wygospodarować w domu miejsce na dwa kosze na odpady. pierwszy z nim służyłby do odpadów resztkowych.Powinny się tam znaleźć wszystkie rzeczy których nie będziemy mogli umieścić do następnego kosza o którym zaraz napiszemy więcej. Niemniej jednak ten kosz jest dokonały jeśli naszedł nas jakikolwiek dylemat,gdzie wyrzucić konkretny śmieć. W momencie gdy wywóz śmieci w Gdańsku zabierze odpady z Twojego domu osoby sortujące pracujący w zakładzie utylizacyjnym będą posiadać wiedzę jak je rozdzielić.

Kolejny pojemnik to miejsce na odpady bio, które do niedawna były nazywane mokrymi. Powinno tam trafiać wszystkie biodegradowalne rzeczy, czyli rzeczy które gniją bądź w szybkim tempie się rozkładają. Przykładem rzeczy które możemy tam wrzucić jest pożywienie a właściwie jego pozostałości. 

Gdzie należy wyrzucać pozostałe rzeczy?

Jeżeli nie mamy miejsca na następny śmietnik, możesz zaopatrzyć się w foliowy worek. Zarówno metale, plastik i tworzywa sztuczne jak najbardziej można przechowywać razem ze sobą. Wszystko to ponieważ nie produkuje się tych odpadów w takich ilościach, co odpadów resztkowych bądź biodegradowalnych. Jak będziesz mieć wszystkie te śmieci w jednym worku, bez problemu dokonasz ich segregacji w altanie śmietnikowej. Jeśli Gdańsk jest Twoim miejscem zamieszkania to wiesz, na ile ważna jest tam właściwa segregacja odpadów. Przyłóż swoją cegiełkę do tego ekologicznego procedera. 

Właściwa segregacja szkła – w jaki sposób powinna wyglądać?

W domu szklane odpady powinieneś przechowywać w oddzielnym worku. Potem należy je umieścić w zielonym pojemniku. Mówiąc szkło mamy na myśl na przykład butelki, słoiki ze szkła albo pojemniki po kosmetykach – jednakże nie te wykonane z plastiku. Miej w pamięci że im czystsze szkło tym korzystniej. Nie znaczy to jednak ,że musisz je myć, należy jedynie usunąć wszelkie zakrętki, które należy wyrzucić do kontenera żółtego. Ważne jest to,aby nie wkładać do zielonego kontenera tak zwanego szkła płaskiego. Jest nim przykładowo szyba, zbite lusterko lub szkło kuchenne. Takie śmieci natomiast powinny trafić do odpadów resztkowych.  

Gdzie powinno się wyrzucać papier?

Po pierwsze papier, który trafia do recyklingu nie może być brudny aniżeli lakierowany. W niebieskim pojemniku powinny znaleźć się gazety, zeszyty, książki albo  kartony. 

Gdzie powinno się wyrzucać artykuły higieniczne?

Produkty takie jak tampony, pieluchy, patyczki do uszu, chusteczki jednorazowe czy też zabrudzone ręczniki papierowe – powinniśmy wrzucić do resztkowych. Natomiast styropian nie nadaje się do recyklingu. W związku z tym wszelkie rzeczy wykonane ze styropianu powinny trafić do odpadów resztkowych.

Co natomiast należy zrobić z odpadami od zwierząt?

Odpadki od zwierząt czyli na przykład psie odchody, koci żwirek albo ściółka gryzoni należy wrzucać do odpadów resztkowych

Pamiętaj, że segregacja śmieci to wspólna odpowiedzialność mieszkańców zarówno Gdańska, a także całego kraju. Miej też w pamięci, że w miejscu gdzie odpadki nie będą segregowane, koszty odbioru śmieci będą wyższe. W praktyce oznacza to tyle, że nawet jeżeli jedna osoba nie segreguje odpadów to pozostali społeczeństwa za nie zapłaci.