Męski styl
W jaki sposób dopasować garnitur szyty na miarę?

W jaki sposób dopasować garnitur szyty na miarę?

Dobrze dopasowany ubiór to połowa sukcesu w stosunkach towarzyskich. Kiedy dobrze się prezentujemy korzysta na tym nasze poczucie wartości i samopoczucie. Czysty i elegancki wygląd to również wyraz naszego poważania dla drugiej osoby. Elegancko dobrany garnitur podkreśla sylwetkę mężczyzny, jak również może tuszować pewne jej niedoskonałości. Garnitur na miarę to najlepsze rozwiązanie dla zwracających uwagę na należytą prezencję mężczyzn. A na czym polega szycia(e) garnituru na miarę?

Które miary należy pobrać przed zleceniem szycie(a) garnituru?

Kiedy zamarzy się nam garnitur na miarę, niezbędne będzie wykonanie właściwych pomiarów. Krawiec, który będzie dla nas szył strój musi wiedzieć jaką długość ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) spodnie. Prawidłowe zdjęcie miar to fundament sukcesu – wszystko współgrać perfekcyjnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach bądź nogawkach. 

Metoda według której zostaną zdjęte miary będzie rzutować na finalny stan garnituru. W związku z tym istotne jest aby wszystko zmierzyć nie myląc się nawet o centymetr. Zbierając wymiary na garnitur trzeba wyposażyć się w metr krawiecki(ą), kogoś do pomocy i można przechodzić do rzeczy. Wszystkie części ciała, które będą przedmiotem pomiaru powinny być zrelaksowane. Do pomiaru należy stanąć boso, najlepiej w samej bieliźnie. Najpierw mierzymy wysokość. Kolejno schodzimy w dół zbierając obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj szczególnie istotne jest aby nie czynić zbędnych wdechów, które mogłyby przekłamać wymiar. W dalszej kolejności mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Należy wiedzieć by obwody mierzyć w najszerszych miejscach.

Dobrą praktyką jest również przeprowadzenie pomiaru obecnie posiadanych w garderobie spodni, koszul i marynarek. Jeśli są one zbyt długie lub zbyt krótkie, trzeba wtedy skorygować uzyskany rezultat pomiaru o określoną wartość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do nadgarstka. Podobnie rzecz wygląda z koszulą – jej rękaw powinien kończyć się wraz z przegubem. Spodnie należy zmierzyć z dwóch stron: od zewnętrznej strony mierząc szew boczny, oraz od wewnątrz – zaczynając na kroku a kończąc na końcu nogawki. Niezbędne jest także ustalenie rozmiaru kołnierza, aby go uzyskać mierzymy obwód na jego wysokości.

Wyraź siebie poprzez garnitur

Kupno garnituru szytego na miarę daje również właścicielowi możliwość personalizacji kostiumu. W zasadzie klient bierze udział w całym procesie produkcji. W kooperacji z wykonawcą decyduje z jakiego materiału będzie uszyty garnitur. Posiada również możliwość dobrania w trakcie realizacji zamówienia różnorakich dodatków. Innymi słowy decydując się na garnitur szyty na miarę przez krawca można wyrażać siebie poprzez niego. W takiej sytuacji jedynym ograniczeniem staje się fantazja.

Kto zajmuje się szyciem garnituru(y|ów) szytych na zlecenie

Aby garnitur był zrobiony w należyty sposób i z zachowaniem właściwej dbałości o szczegóły, warto zwracać się do krawców o ugruntowanej pozycji na rynku. Zanim podejmie się decyzję warto skonsultować się z fachowcem i przedstawić mu swoją wizję garnituru. W przypadku problemów z dokładnym pobraniem wymiarów zleceniobiorca z pewnością pomoże. Ogólnie rzecz ujmując warto podejść do tematu z rozmysłem i znać swoje oczekiwania co do efektu finalnego.