Motoryzacja
Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Nie da się ukryć, że transport lądowy jest najważniejszą gałęzią gospodarki narodowej. Transport determinuje to jak rozwija się gospodarka w każdym z regionów. Z tego właśnie powodu usługi transportowe, zarówno pomorskie czy też podlaskie województwo są ważne. Zauważ, że gdy nie ma możliwości dostarczenia surowców jak również wywozu gotowych już produktów, uniemożliwi to funkcjonowanie każdej fabryki.

Co warto wiedzieć o drogach w województwie pomorskim

Całkowita długość ekspresówek i autostrad w województwie pomorskim to 169 kilometrów. Warto też dodać, że drogi w województwie pomorskim są bardzo rozwinięte. Wiesz, że ich długość sięgnęła aż 1,8 tysiąca kilometrów? To się przekłada na średnią gęstość rzędu 10 km na 100 km2 to aż piąte miejsce w naszym kraju. Ta modernizacja dróg pomogła w tym, że ilość wypadków samochodowych się zmniejszyła. Nie zapominaj też, że samorząd województwa wspomaga gminy a także powiaty w inwestycjach na drogach niższego szczebla.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Ponadto dobrze rozwinęła się także sieć kolejowa w województwie pomorskim, która ma aż 1,2 tys. km. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd stan infrastruktury kolei się poprawia. Samorząd pomorskiego, jako pierwszy w kraju postanowił wybudować nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jest ona punktem zwrotnym w transporcie, jak i rozwoju gospodarczym obszaru metropolitalnego. Mieszkańcy województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzysta z pociągów. Warto wspomnieć, że bardzo szybko rozwija się Port Lotniczy umiejscowiony na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego