Męski styl
Skuteczna ochrona przed poceniem

Skuteczna ochrona przed poceniem

Nasilone pocenie latem – kiedy panują upały – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które ze zbyt mocnym poceniem muszą radzić sobie niezależnie od temperatury otoczenia. Na szczęście aktualnie skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem na które warto postawić okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny naprawdę dobrze radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą podrażniać skórę, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, bez którego większość producentów antyperspirantów w ogóle nie potrafi się obejść.

Na ogół dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za uciązliwy zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zamykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.