Przemysł
Podstawy CNC – co powinno się wiedzieć?

Podstawy CNC – co powinno się wiedzieć?

Obróbka skrawaniem CNC z powodu swoich wielu zalet jest coraz chętniej wybierana. Niemniej, szczególnie dla osób nie zaznajomionych z tematem, obróbka skrawaniem może być trudna w zrozumieniu. Z tego względu opłaca się poznać parę najważniejszych informacji. O czym dobrze jest wiedzieć odnośnie obróbki CNC?

Czym dokładnie jest CNC?

CNC jest skrótem od Computerized Numerical Control. Jest to układ, dzięki któremu możliwe jest zaprogramowanie wybranych urządzeń, jak na przykład frezarki elektrodrążarki czy tokarki. Obróbka skrawaniem CNC pozwala na łatwe oraz niezwykle precyzyjne wiercenie, cięcie, toczenie oraz frezowanie rozmaitych materiałów – zwykle obrabiane są tworzywa sztuczne oraz drewno, ale równie dobrze modyfikować można szkło czy metal.

Czym wyróżnia się skuteczna firma CNC?

Na rynku można znaleźć obecnie mnóstwo różnych firm zajmujących się obróbką skrawaniem CNC. Niemniej, aby zyskać pewność najlepiej wykonanej usługi, dobrze jest zwrócić uwagę na parę najważniejszych parametrów. Skuteczna firma dysponuje zgodnym z aktualnymi standardami parkiem maszynowym – zwiększy to różnorodność świadczonych usług. Charakteryzuje ją przede wszystkim:

  • doświadczenie – przekłada się to na wyższą dokładność, obsługę klienta, a także świadczone usługi;
  • elastyczność – najlepsza firma dopasuje się do indywidualnego klienta – dat, zamówienia oraz wymagań;
  • profesjonalizm – bardzo istotni są odpowiednio przeszkoleni pracownicy – proces będzie zgodny z obowiązującymi normami i odbędzie się przy użyciu najlepszego sprzętu.

Z tego powodu właśnie najchętniej wybierana jest firma KINSTAL. Świadczy o tym wiele rekomendacji oraz grono zadowolonych klientów. W ofercie można znaleźć wachlarz usług CNC, dostępne jest przede wszystkim cięcie, gięcie oraz spawanie, a także obróbkę skrawaniem.

Jakie są najważniejsze zalety obróbki skrawaniem CNC?

Za główną zaletę korzystania z CNC uważa się między innymi precyzyjność obróbki. Można ciąć wyjątkowo skomplikowane figury, co byłoby bardzo trudne i pracochłonne w czasie pracy ręcznej. Dodatkowo maszyny można zaprogramować tak, by wiele razy powtórzyły ten sam element. Obróbka skrawaniem przyśpiesza pracę, minimalizuje ryzyko błędu oraz oszczędnie dysponuje obrabianym materiałem. Elementy otrzymane poprzez obróbkę skrawaniem nie potrzebują dodatkowych czynności wykańczających. Maszyny pozwalają skutecznie skrócić pracę oraz proces elementów.