Biznes
Metale kolorowe i ich sprzedaż

Metale kolorowe i ich sprzedaż

Co należy wiedzieć o metalach kolorowych?

Zacznijmy od tego, że wyjaśnimy czym tak właściwie są te metale kolorowe? Zdecydowanie nie mówimy o pomalowanych farbą rzeczach. Metale kolorowe nie mają w składzie cząstek żelaza i dzielą się na lekkie i ciężkie. Lekkie to między innymi aluminium i magnez, dlatego aluminiowe puszki są często zawożone do skupu złomu. Metale ciężkie to przykładowo cyna, kadm, miedź, jak również złoto i srebro.

Metale nieżelazne mają zastosowanie przykładowo przy wytwarzaniu grzejników dlatego, że są rewelacyjnymi przewodnikami ciepła. Natkniemy się na nie też dla przykładu w branży budowlanej i przemyśle telekomunikacyjnym. 

Jak odróżnić metale kolorowe od żelaza?

Jak dowiedzieć się czy rupieć, który posiadamy jest nieżelazny? Kiedy nie jesteście przekonani czy rzecz, którą znaleźliście na strychu jest z miedzi czy z żelaza – spokojnie dacie radę zrobić test z podgrzewaniem przedmiotu. Wystarczy tutaj wiedzieć to, że metale kolorowe są bardzo dobrym przewodnikiem ciepła i ekspresowo stają się gorące.

Popularną techniką jest także wykorzystanie magnesu. Ten przyciąga żelazo, ale nie zadziała to w stosunku do aluminium. Możliwa jest wprawdzie sytuacja kiedy to element posiada w sobie dwa materiały. W przypadku kiedy wydaje nam się, że rzecz nie jest żelazna, ale zawiera w sobie tylko drobiny tego metalu zabierzmy przedmiot do miejsca skupu metali kolorowych. Fachowcy pracujący tam sprawdzą to dla nas i dadzą znać czy przedmiot jest wartościowy. Taka firma z pewnością występuje w Lubartowie (sprawdź skupsurowcowlublin.pl).

Co zrobić z metalami kolorowymi, które znajdziemy w piwnicy?

Zazwyczaj słowo złom i jego skup kojarzy nam się ze stalą, ale czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że metale kolorowe tak samo skupowane w szeregu takich miejsc? W Lubartowie z łatwością znajdziecie sprawdzoną firmę, która kupi od Was te rupiecie. Co ważniejsze metale nieżelazne kosztują więcej niż stalowy złom. Jedynym wymaganiem jest 100% metali kolorowych, bez domieszki żelaza. Zdarza się, że aluminium jest łączone z żelazem, jednakże wtedy kwota za taki złom mniej korzystna, niż kiedy przywieziemy czyste aluminium.

Zapewne gdzieś w piwnicy lub na strychu posiadacie nieużywane miedziane rury i przewody, aluminiowe felgi albo jakieś wiekowe sztućce czy popsute łańcuszki. Może warto to zanieść do skupu metali kolorowych, gdzie pozbędziecie się tego z zyskiem.