Bez kategorii
Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie?

Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że spalanie jest bardzo ważną kwestią, którą warto kierować się podczas zakupu samochodu. Należy jednakowoż mieć świadomość, że w gruncie rzeczy spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać względnie niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy też potężnym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Niezwykle istotne jeśli chodzi o spalanie paliwa są: ilość koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, jak prowadzimy samochód, również może w istotny sposób wpłynąć na spalanie. Rzecz jasna trzeba wiedzieć, że jazda po mieście pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnie, bez ciągłego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli zatem kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Codzienna eksploatacja – jak wpływa na spalanie paliwa?

Aby zredukować spalanie paliwa, należy trzymać się paru bardzo prostych zasad. Po pierwsze, dobrym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takich tras, które ograniczają tę kwestię do minimum. Poza tym dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealna jest jazda ok. 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na regularne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest kluczowa, żeby spalanie było zredukowane do minimum. Wierzymy, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tego, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło informacji: Torst