Porządek
Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Jeśli robisz remont lub wykonujesz prace rozbiórkowe na pewno na twoim podwórku piętrzy się duża ilość niepożądanego gruzu. W zgodzie z prawem nie należy pozostawiać go na własnym podwórku. Za to może grozić ci kara pieniężna. Co zrobić aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to świetny materiał budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, istnieje możliwość, by spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest sporo i warto skorzystać z tak użytecznego materiału. Możesz to zrobić samodzielnie, jednak kiedy nie znajdziesz dla niego celu, zleć to fachowej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-Jelcz – wywóz gruzu od lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się problemu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W przypadku, gdy nie chcemy zużyć bądź przetworzyć odpadków budowlanych, mamy obowiązek przewieźć je do punktu selektywnego zbierania odpadów w Gdańsku. Da się przeprowadzić to własnoręcznie, ale gdy nie wystarczająco dużym samochodem, powinieneś skorzystać z usług renomowanego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka posiada multum korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany wielkością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach należy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić fachowcom. Należałoby pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara pieniężna w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.