Prawo
Jak się przygotować do sprawy rozwodowej?

Jak się przygotować do sprawy rozwodowej?

Według badań a naszych czasach coraz więcej związków małżeńskich zostaje zakończone przez rozwód. Chcąc wziąć rozwód, obie przeciwne strony postępowania są przygotowane\gotowe na to, że wiążę się on z rozprawą sądową, kosztami związanymi z zatrudnieniem adwokata albo radcy prawnego, bądź prawnika. Jak wobec tego dobrze przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do sprawy

Można śmiało powiedzieć, że w naszym interesie jest odpowiednie przygotowanie się do rozprawy sądowej tak, aby została ona przeprowadzona szybko i bez zbędnych komplikacji. Trzeba zastanowić się nad tym, o co chcemy wnosić, jakie mamy ewentualnie żądania w stosunku co do drugiej osoby oraz co chcemy powiedzieć. Zapisanie sobie tych rzeczy na kartce A4, pomoże nam logicznie uporządkować oraz opracować wypowiedź, a w związku z tym, szybciej zakończy rozprawę.

Na jakiego specjalistę się zdecydować? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Który z wymienionych się najlepiej sprawdzi? Wszystko zależy od tego, jaki jest charakter rozprawy a przede wszystkim, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma paść dodatkowo orzeczenie o winie. Zdobycie pełnej pomocy prawnej w tematyce rozwodu, jest możliwe u wszystkich wymienionych wyżej osób. Dzięki że pójdziemy np. do kancelarii, jesteśmy pewni, że zasięgamy opinii zawodowców w tym temacie oraz mamy dostęp do wszystkich niezbędnych wiadomości. Przygotowanie się do rozprawy sądowej na własną rękę jest bardzo trudną sztuką, dlatego tak istotne jest to, żeby przed wejściem na salę zdawać sobie sprawę jakie mamy obowiązki a także prawa podczas procesu.

Pomoc specjalisty

Kiedy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, powinniśmy mieć świadomość, iż będzie nam potrzebna pomoc adwokata, który będzie naszym reprezentantem w sądzie. Znalezienie fachowego adwokata na terenie większych miast, jak np. Kartuzy, Rzeszów czy Lublin nie będzie problemem, trzeba jednak od początku współpracy kompleksowo wyjaśnić sytuację i wyszczególnić, jakie są nasze postulaty.