Bez kategorii
Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną chętnie grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale takżebramki piłkarskie. Jak dobrać odpowiedni rozmiar bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe produkowane bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz zostanie rozegrany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają jedynie 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, należy pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.