Budowa
HDS co to takiego? Czy potrzebne są uprawnienia HDS?

HDS co to takiego? Czy potrzebne są uprawnienia HDS?

HDS jest to skrót wywodzący się z szeroko pojętej budowlanki. Te uprawnienia to podstawa wszelkich prac na budowie, gdyż bez nich, nie ma opcji transportowania maszyn wszelkiego rodzaju, oraz materiałów budowlanych, ponieważ nie wszystko jesteśmy w stanie przewieźć przy pomocy auta z przyczepą.

Czym wobec tego dokładnie jest HDS Kraków i jakie trzeba mieć kursy aby móc nic kierować?

HDS czy jest?

Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Takowe pojazdy mają nieograniczone możliwości, w zakresie przenoszenie różnego rodzaju materiałów, co zrewolucjonizowało transport ciężarowy.

Prawie zawsze do transportu materiałów budowlanych potrzebować będziemy pojazdów HDS, gdyż duże gabaryty mogą stanowić dla załogi ogromną przeszkodę,a niestety nie na każdej budowie jest żuraw. Kolejny atut jest taki, że dzięki HDSom przetransportować można zupełnie wszystko.

HDS ma wiele zastosowań, które pomagają osobom pracującym w wielu gałęziach gospodarki.

Uprawnienia HDS

Żeby móc poruszać się hydraulicznym dźwigiem samochodowym potrzebne są specjalne uprawnienia.

Kursy HDS uprawniają do prowadzenia tego typu pojazdów, co daje znacznie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS składa się z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. W kolejnym kroku przechodzimy\ do egzaminu, który odbywa się pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Żeby zacząć kurs trzeba:

  • mieć skończone 18 lat
  • posiadać prawo jazdy kategorii C
  • mieć dobry wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, potwierdzony badaniami lekarskimi

Gdzie znaleźć usługi transportowe obejmujące HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław lub Warszawa są łatwo dostępne. Transportowanie materiałów budowlanych na terenach większych polskich miast, jest dobrze zorganizowany a dzięki temu istnieje możliwość wynajęcia takich maszyn na potrzeby prac.

Wystarczy tylko kompleksowo rozejrzeć się na rynku, przeczytać na stronach internetowych opinie i dzięki temu znaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb .