Dom
Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa w domku?

Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa w domku?

Instalacja odgromowa w budynku może zwiększać jego bezpieczeństwo. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Trzeba zajrzeć do prawa budowlanego i tam znajdują się informacje kiedy wykonać taką instalację. Często piorunochron jest wymagana, gdy spłacamy kredyt hipoteczny.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Taka instalacja musi pojawić się zawsze na budynkach, które wykonane są z materiałów łatwopalnych takich jak drewno. Należy zawsze taką instalację wykonać jeśli powierzchnia użytkowa jest większa niż 500 metrów albo wysokość budynku jest większa niż 15 metrów.  Jeśli chodzi o domy jednorodzinne to należy wykonać taką instalację, jeśli wskazuje na to wskaźnik zagrożenia piorunowego. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Powinno być wykonane przez specjalistę, który określi czy w danym przypadku budowa takiej instalacji będzie konieczna.

Nawet jeśli nie musisz – rozważ to

Dlatego wskazane jest zgłosić się do specjalistycznej firmy i zwrócić się z prośbą o poradę. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to z pewnością będzie doskonałym wyborem. Wykonać można taką instalacje również nawet jeśli nie będzie takiego wymogu na danym budynku. Instalacja tego typu oczywiście będzie zwiększać bezpieczeństwo. Taka instalacja oczywiście generuje dodatkowe koszty więc to indywidualna decyzja czy ktoś chce te koszty ponosić.