Motoryzacja
Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że zużycie paliwa tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać niesamowicie wysokie rachunki za paliwo. Warto zatem zastanowić się, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne zyski i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na sam początek należałoby wyjaśnić, jakiego typu gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest w zasadzie na porządku dziennym. Koszty zamontowania takiej instalacji nie są szczególnie wysokie, a wszelkie badania twierdzą, że niezwykle szybko się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą kiedy mowa o LPG w autach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością rodem z książek science-fiction, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym rozwiązaniem również z tego powodu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza poziom głośności wytwarzany przez pojazd, a jak również zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.