Biznesmen Zbigniew Stonoga protestował przeciwko zablokowaniu przez Facebook dostępu do administrowanych przez niego stron na tym portalu.

Stonoga wraz z z grupą kilku młodych ludzi zjawił się w piątkowe popołudnie przed warszawską siedzibą Facebooka. Choć na udział w wydarzeniu z pomocą medium społecznościowego zadeklarowało ponad 750 osób,w rzeczywistości było ich co najwyżej kilkanaście. Również zainteresowanie mediów było znikome – na miejscu było tylko kilku fotografów. Organizator powiedział, że z jego obserwacji wynika, że jest to siedziba „wirtualna”, tak jak cały Facebook, a w wynajętym biurze znajduje się jedynie kilka osób zajmujących się korespondencją.

Zbigniew-Stonoga-publikuje-akta-afery-podsluchowej

Okazuje się, że Facebook działa półlegalnie, dlatego że w KRS jest ujawniona przeważająca działalność jako usługi reklamowe. W Polsce nie mogą gromadzić danych osobowych – oznajmił Stonoga. – Facebook to wirtualna firma, która nawet nie płaci w Polsce podatków z tytułu wynajmowania biura, czy podatku VAT od usług biurowych. Tak wygląda w Polsce rzeczywistość. Tak wygląda nowa jakość wolnego słowa – powiedział Stonoga. – Pozostaje się uśmiechnąć i raz jeszcze potwierdzić „pier…lić złodziei z Wiejskiej i Fiskusa” – powiedział do kamery Stonoga podczas kręcenia minutowego filmu przez jego ekipę, który prawdopodobnie wkrótce pojawi pojawi się jego na fecebookowym profilu.

Oceń post

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy