W aktach tajnych jest 14 kolejnych taśm

W aktach tajnych jest 14 kolejnych taśm
12 czerwca 10:15 2015

Wśród 2,5 tys. stron akt, które udostępnił na swoim profilu na Facebooku Zbigniew Stonoga, nie było zawartości trzech tomów tajnych materiałów zgromadzonych przez prokuraturę. Według informacji „Rzeczpospolitej”, są wśród nich zapisy 14 nieznanych do tej pory taśm, w tym rozmowy szefów dwóch dużych banków.

Jednak i te materiały – jak podaje „Rzeczpospolita” – zostaną wkrótce udostępnione stronom śledztwa ws. afery podsłuchowej. Tyle że w ich przypadku nie będzie można wykonywać fotokopii – podejrzani i ich adwokaci będą mogli zapoznawać się z materiałami w kancelarii tajnej i będą mieć możliwość jedynie robienia notatek.

Śledczy nie podają, zapisy czyich rozmów znajdują się w nieujawnionych do tej pory aktach. Zdaniem „Rzeczpospolitej”, jest tam m.in. taśma ze spotkania prezesów dwóch dużych banków, a także rozmowa byłego senatora Platformy Obywatelskiej z szefem jednej z kluczowych spółek Skarbu Państwa.

Prokuraturze udało się już za to ustalić, kto zrobił fotokopie akt, udostępnione potem przez Zbigniewa Stonogę. Śledczy jednak do tej pory nie zdecydowali się przesłuchać adwokata, któremu udostępniono ujawnione w sieci dokumenty – są bowiem pewni, że zasłoni się on tajemnicą. Już wcześniej Radio ZET informowało, że fotokopie akt wykonali aplikanci Grzegorza Radwańskiego, który z kolei pracuje dla kancelarii Marka Małeckiego. Ich klientem jest biznesmen Marek F.

Wiadomo również, że materiały miały zniknąć z serwera, ponieważ usunął je sam udostępniający.

źródło: dziennik.pl

zobacz więcej wpisów

Informacje o autorze

Zbigniew
Zbigniew

Polski przedsiębiorca, videobloger, działacz społeczny i polityczny, odpowiedzialny za publikację akt śledztwa ws. afery podsłuchowej w Polsce.

Zobacz więcej wpisów
skomentuj to

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Mozesz jako pierwszy/a rozpocząć konwersację!.

Dodaj komentarz

Twój nick zostanie zapisany Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.