Treść przesłanego maila, który mnie wprowadził w stan osłupienia

Treść przesłanego maila, który mnie wprowadził w stan osłupienia
08 marca 10:47 2016

Prezentuję Wam treść przesłanego maila, który mnie wprowadził w stan osłupienia, współczucia i niewypowiedzianego smutku.

„Witam, Moja historia zaczęła się ponad 3 lata temu, niewinnie od opadającej lewej stopy.. wiadomo jak to młody człowiek (obecnie mam 24 lata) nie myślałem że to będzie coś poważnego, minęło około pół roku.. pewnego dnia gdy prowadziłem samochód nie byłem w stanie położyć stopy na sprzęgło. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, od niego pilne skierowanie do neurologa, od neurologa pilne skierowanie do szpitala. Na wypisie – uszkodzenie nerwu strzałkowego i.. no właśnie – choroba neuronu ruchowego. Kolejne hospitalizacje wraz z rehabilitacjami jednak z dnia na dzień coraz gorzej. Podczas pobytu w Klinice Chorób mięśni w Warszawie padły podejrzenia że jest to SLA (stwardnienie zanikowe boczne). Obecnie leżę w łóżku, nogi całkowicie wysiadły, ręce też odmówiły współpracy. Czuję że wysiada mi teraz język a do tego doszły problemy z oddychaniem. Ponieważ jestem osobą w pełni sprawną umysłowo chcę uniknąć sytuacji gdzie będę podłączony pod respirator w pampersie, całkowicie pozbawiony godności. Już teraz nie jestem w stanie sam jeść, pić, umyć się czy chociażby podrapać po nosie. Wiem, że na terenie Polski nie ma szansy na eutanazję dlatego szukam osoby, która podejmie się zadania i będzie mnie reprezentować w kontaktach z zagranicznymi organizacjami typu Szwajcarskiego ‚dignitas’ lub ‚exit’ gdyż moja znajomość języka to utrudnia.”

To najważniejszy mail jakiego w życiu otrzymałem – tylko co teraz?

źródło: https://www.facebook.com/zbigniewstonoga.ilovezuckerberg/

zobacz więcej wpisów

Informacje o autorze

Zbigniew
Zbigniew

Polski przedsiębiorca, videobloger, działacz społeczny i polityczny, odpowiedzialny za publikację akt śledztwa ws. afery podsłuchowej w Polsce.

Zobacz więcej wpisów
skomentuj to

2 komentarze

 1. doc
  Marzec 10, 03:15 #1 doc

  Teraz nic..trzeba chłopakowi zapewnic komfort umierania i nic więcej.

  Odpowiedz na ten komentarz
 2. Wladca Kija
  Marzec 08, 16:07 #2 Wladca Kija

  Spośród krajów europejskich tylko w Belgii i Holandii eutanazja nie jest przestępstwem. W Belgii już za ok. 60 euro w aptekach można kupić specjalny zestaw do przeprowadzenia eutanazji. W Holandii coraz więcej osób domaga się zalegalizowania eutanazji. W Holandii „pomoc w odejściu” legalna jest od czerwca 2004 r., ale słychać głosy, że lekarze stosowali ją wcześniej.

  Odpowiedz na ten komentarz

Dodaj komentarz

Twój nick zostanie zapisany Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.