Walczył z systemem a teraz trafi za kraty! Wiele wskazuje na to, że Zbigniew Stonoga swoją dynamicznie rozpoczynającą się karierę polityczną zakończy w więzieniu! Jak ujawnił tygodnik „Polityka” 15 czerwca 2015 roku uprawomocnił się wyrok skazujący Zbigniewa Stonogę na rok bezwzględnego więzienia. Chodzi o sprawę z 2009 roku kiedy Zbigniew Stonoga miał wziąć do sprzedania luksusowy samochód, którego właściciel nigdy nie zobaczył już ani auta ani gotówki. Niebawem człowiek, który zdymisjonował między innymi Bartosza Arłukowicza i Radosława Sikorskiego dostanie wezwania do stawienia się w zakładzie karnym.

Był niepokorny, nikogo i niczego się nie bał, głośno mówił o nadużyciach władzy a teraz trafi za kraty! Niewiele ponad tydzień temu uprawomocnił sie wyrok skazujący Zbigniewa Stonogę na rok odsiadki za kratami. Chodzi o sprawę z 2009 roku. Zbigniew Stonoga miał wziąć do sprzedania samochód marki Lexus wart 50 tys złotych. Jak udowodniono w procesie sądowym właściciel auto nigdy już nie zobaczył wozu ani pieniędzy z jego sprzedaży. Niepokorny biznesmen usłyszał prokuratorskie zarzuty oszustwa. Wyrok zapadł w marcu 2014 roku, Stonoga się odwoływał ale bez skutecznie. W tej chwili decyzja sądu uprawomocniła się, Stonoga pójdzie więc siedzieć. O całej sprawie jako pierwszy napisał tygodnik „Polityka” Sąd wyśle niebawem  do Stonogi wezwanie do stawienia się w zakładzie karnym.

O Zbigniewie Stonodze usłyszała cała Polska po tym jak w internecie opublikował całość akt związanych ze śledztwem dotyczącym afery taśmowej. Nietrudno się domyśleć, że takim ruchem Stonoga mógł narazić się wielu osobom. Teraz działalność jednego z najbardziej niepokornych biznesmenów w Polsce zostanie najprawdopodobniej wstrzymana na najbliższy rok. No chyba, ze znany ze stosowania licznych forteli Stonoga zdoła się obronić przed odsiadką.

Oceń post

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

Pani Zosia

Napisał - 19 grudnia 2015 0
Jedziemy do Pani Zosi która na wózku inwalidzkim żyje za 120 zł. Do Świąt ma się wyprowadzić z mieszkania nie…