Przypomniałem sobie dziś film Pasja

Przypomniałem sobie dziś film Pasja
27 marca 17:48 2016

Wielu z nas w ostatnich dniach słuchało, wczytywało się lub oglądało filmy z Męką Pańską. Ja przypomniałem sobie dziś film Pasja.

Zagłębiając się w słowa kilku encyklik Świętego JP II można wyprowadzić między innymi wniosek taki, iż oto nasi chorzy wiszą samotnie na krzyżach.Jeden krzyż ma kółka i nazywają go wózkiem inwalidzkim, inny ma materac antyodleżynowy, a jeszcze inny to marzenie o własnej Śmierci.
Na tych krzyżach dokonują się na naszych oczach cuda.Ludzie piszą najpiękniejsze powieści, grają najcudowniejszą muzykę a czasami malują obrazy.Inni doświadczają daru rozumienia Świata i sensu ludzkiego życia.
Zdarzają się też krzyże, których ramiona często sparaliżowane pozwalają wstać z kolan współuczestnikom owej krzyżowej drogi.
Nie sposób dzisiaj obojętnie przejść obok osoby Przemka Wojcieszaka, młodego chłopaka, który skoczył do wody, skoczył ostatni raz w swoim życiu.
Spotkanie na mojej życiowej drodze tego Człowieka było doświadczeniem dla mnie niepojętym.Doświadczeniem, które wywarło na mnie niezatarty ślad nadziei albo jak kto woli radości z nadziei, że w ogóle będzie jutro.
Ile ożywczej energii może mieć w sobie człowiek całkowicie sparaliżowany?
Na przykładzie Przemka można z łatwością odpowiedzieć, że to energia pięciu zdrowych ludzi.
Przemku internet nie nadaje się do pisania tekstów głębokich ale ja uważam, że jeszcze w swoim życiu zdarzy się cud uzdrowienia porozmawiaj o tym z Szefem-coś o tym wiem…
Krzyże ludzi chorych często bywają zbawienne dla zdrowych, pamiętajmy o nich, nie przechodźmy obojętnie.
Mateusz Twój krzyż wyryty mam w sercu-czekam na informację o niezbędnym badaniu dla Ciebie w Łodzi i jak będziemy je mieli to ruszamy do Olsztyna by zdjąć Cię z Twojego Krzyża.
Pozostańcie przepełnieni nadzieją, bo bez niej ani rusz.

zobacz więcej wpisów

Informacje o autorze

Zbigniew
Zbigniew

Polski przedsiębiorca, videobloger, działacz społeczny i polityczny, odpowiedzialny za publikację akt śledztwa ws. afery podsłuchowej w Polsce.

Zobacz więcej wpisów
skomentuj to

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Mozesz jako pierwszy/a rozpocząć konwersację!.

Dodaj komentarz

Twój nick zostanie zapisany Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.