12239690_1844874135739259_960530665546134855_n

Ządajmy zastosowania tymczasowego aresztowania i szybkiej decyzji sądu dyscyplinarnego umożliwiającej zastosowanie tegoż środka po uprzednim postawieniu zarzutów.
Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie wpadł na jeździe po pijanemu. 53-letni Piotr R. miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu pożegnanie z zawodem.

– Mogę potwierdzić, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 53-letniego Piotra R. – mówi Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji.

53-latek był pijany. Policjanci trzy razy badali stężenie alkoholu w jego organizmie. Za każdym razem wynik był wyższy, co oznacza, że mężczyzna pił niedługo przed jazdą. Ostatnie badanie wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że zatrzymany 53-latek tłumaczył, iż to nie on prowadził samochód. Świadek zdarzenia utrzymuje jednak, że autem podróżowała tylko jedna osoba.

– Prezes Sądu Okręgowego w Lublinie zarządził wobec sędziego Piotra R. natychmiastową przerwę w wykonywaniu czynności służbowych – informuje sędzia Dariusz Abramowicz, rzecznik prasowy SO w Lublinie. – Przerwa może trwać najwyżej miesiąc.

W tym czasie sąd dyscyplinarny musi zająć stanowisko w sprawie zawieszenia sędziego R. Niezależnie od tego prezes SO w Lublinie skierował do zastępcy rzecznika dyscyplinarnego wniosek, w sprawie wszczęcia postępowania wobec Piotra R. Dla sędziego może się ono zakończyć nawet wydaleniem z zawodu.

Równolegle Piotrem R. zajmuje się prokuratura. Śledczy mogą mieć kłopot z postawieniem zarzutów, ponieważ sędziego chroni immunitet. Piotr R. może się go zrzec, ale jak ustaliliśmy, do tej pory tego nie zrobił. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Oceń post

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

zbigniew-stonoga-video-czat

Video Czat 3 grudzień 2015

Napisał - 3 grudnia 2015 0
(dzielisz się także tym opłatkiem udostępniając ten post) Kochani podejmuję się trudnego wyzwania.PAYPAL fundacja@zstonoga.pl Chciałbym w te Święta nade wszystko…