Gdy Ola zobaczyła wózek, z którym w drzwiach pokoju stanął darczyńca zawilgotniały jej oczy. Przez chwile ze zdumienia nie mogła nic powiedzieć. A gdy emocje opadły wykrzyknęła – o Boże jaki on ładny i nowiutki. O tym, że Ola potrzebuje wózka, na który pieniądze ukradła jedna z warszawskich firm, Zbigniew Stonoga dowiedział się po przeczytaniu artykułu w Super Expresie. – Od razu jeszcze tego samego dnia skontaktowałem się z mamą Oli – mówi. – Zamówiliśmy wózek na wymiar dziewczynki. Nie wahałem się ani chwili, by dziecku pomóc, bo wiem, że bez sprawnego wózka Ola jest unieruchomiona.  Nowy, który sam przekazałem dziewczynce kosztował 16 tysięcy. Nieważne są w tym przypadku pieniądze. Ważne jest to, żeby dziewczynka cieszyła się i mogła poruszać się tam gdzie chce.ola-dostala-wozek-od-stonogi_25211744

– To dzięki Super Expressowi ma ten wózek – mówi Ola. – Gdyby nie Wy nikt by nie wiedział, że stary wózek rozpadł mi się.

Ola od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyna szansa, aby mogła normalnie funkcjonować, to specjalny elektryczny wózek. Bo dziewczyna ma sprawne tylko dwa palce jednej ręki i potrzebuje bardzo czułego sterowanego wózka. Kiedy rok temu zaczęła z niego wyrastać, jej mama Marzena Witkowska (40 l.) wystąpiła do NFZ o pieniądze. Fundusz oczywiście zgodził się zapłacić 7,5 tys. zł. Sprowadzaniem wózków zajmują się tym prywatne firmy. I tak pani Marzena trafiła do Damiana P. z warszawskiej firmy Ortcare. Załatwił wszystkie dokumenty, wziął z NFZ pieniądze i… ślad po nim zaginął.

ola-dostala-wozek-od-stonogi_25211748

tekst: SuperExpress

 

Oceń post

Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga

Polski przedsiębiorca i biznesmen, videobloger, działacz społeczny i polityczny. Asystent posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradca Andrzeja Leppera. Odpowiedzialny za publikację akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w Polsce.

Podobne wpisy

Fałszowanie list w Rybniku

Napisał - 19 września 2015 0
Fałszowanie list w Rybniku. Gorąca atmosfera panowała dzisiaj w Rybnickim Urzędzie Miasta. Pojawili się tutaj członkowie komitetu wyborczego Zbigniewa Stonogi…

Jest jeden komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.