Badania
Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Rezonans magnetyczny to badanie ze wszech miar uniwersalne, które wykazuje wiele różnorakich przypadłości i chorób. Wielu lekarzy regularnie zaleca je swoim podopiecznym. Należy jednak pamiętać o najbardziej istotnych regułach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zalecenia są bardzo proste, ale nie należy ich lekceważyć. Przede wszystkim należy dostać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które miało miejsce w ostatnim czasie. Nie należy spożywać jakichkolwiek posiłków na dwie godziny przed rezonansem, chyba że odbywa się w trakcie znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych zaleceń, możemy mieć pewność, że rezonans magnetyczny gdańsk przebiegnie bez problemów, a wyniki będą rzetelne i obiektywne. 

Przeciwwskazania

Istnieje również kilka przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może mieć miejsca, jeśli pacjent posiada rozrusznik serca lub w jego organizmie znajduje się odłamek metalu lub innego typu ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na badaniu w takim stanie może prowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w skrajnych przypadkach również niespodziewanej śmierci. Zaleca się zatem rozwagę oraz dbanie o swoje zdrowie. Także osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny brać udziału w badaniu, chociaż jest to z pewnością kwestia do ustalenia z lekarzem.