Gwiazda Samoobrony Danuta Hojarska znowu w polityce? „Stonoga zadzwonił i rzucił hasło: Danka, wracasz na Wiejską”

Gwiazda Samoobrony Danuta Hojarska znowu w polityce? „Stonoga zadzwonił i rzucił hasło: Danka, wracasz na Wiejską”
21 czerwca 10:02 2015

Była posłanka Samoobrony i była szefowa Zbigniewa Stonogi wróci do wielkiej polityki? – Jestem za stara, mam 55 lat, a on ma wiele młodych osób, ale poczekajmy, zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie – powiedziała ”Gazecie Wyborczej”. Jak pisze dziennik, ciągnie ją do Warszawy. Na razie wraz z grupą kobiet ze wsi chce odwiedzić prezydenta Dudę.

– Zawiozę moje kobiety, niech zobaczą. Bo kobiety ze wsi czegoś takiego nie widziały. Ja sama byłam raz w Pałacu Prezydenckim, u Kwaśniewskiego – powiedziała dziennikarzowi ”Wyborczej”, któremu zdradziła kulisy swojej przyjaźni ze Zbigniewem Stonogą. Przypomniała, jak bardzo jej pomógł po śmierci męża i jak potem został jej asystentem.

 Teraz, gdy ujawnił prokuratorskie akta dotyczące afery podsłuchowej napisała do niego SMSa treści ”Zwolnij tempo, bo boję, że będę musiała zamówić kwiaty na twój pogrzeb”. Niedawno, jak twierdzi, sam do niej zadzwonił mówiąc: „Danka, wracasz na Wiejską!”.

Była przewodnicząca Samoobrony na Pomorzu po 2007 roku wycofała się z polityki. Dopiero w tym roku została sołtysem we wsi Lubieszewo pod Nowym Dworem Gdańskim. W międzyczasie zajmowała się domem, wnukami i pomaganiem córce w prowadzeniu biznesu wypiekania ciast na zamówienie. Jak sama opowiadała, wyspecjalizowała się w produkcji ”wymyślnych tortów”. Pomysły czerpie z telewizji, a niekiedy z życia. Jak wspominała, raz na specjalne zamówienie przygotowała czerwony kombajn. Nie ukrywała, że powodzi jej się lepiej niż w Samoobronie.

Źródło:”Gazeta Wyborcza”

zobacz więcej wpisów

Informacje o autorze

Zbigniew
Zbigniew

Polski przedsiębiorca, videobloger, działacz społeczny i polityczny, odpowiedzialny za publikację akt śledztwa ws. afery podsłuchowej w Polsce.

Zobacz więcej wpisów
skomentuj to

0 Komentarzy

Brak komentarzy

Mozesz jako pierwszy/a rozpocząć konwersację!.

Dodaj komentarz

Twój nick zostanie zapisany Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.